Strona Główna · Regulamin · Szukaj · Kontakt · Gameplay · Download Czerwiec 16 2021 17:51:25
Modding
   
Archanioł
MET
Video Poradniki
Ciekawostki
Forum
Gotowe Projekty
W produkcji

Aktualna wersja moda: 0.38

Wstęp
Informacje
Fabuła

Miasta:
º Imperium
º Chaos
º Kalifat

Screeny
Filmy

Konkurs
Rekrutacja
Nasz Team

Tawerna
Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 125
Najnowszy Użytkownik: aaaaaa
Ostatnio online
aaaaaa21 weeks
Marek39 weeks
DemonOverlord39 weeks
Khorne79 weeks
NeilonF81 weeks
WKRowski101 weeks
BrentMaT110 weeks
Merlinvarne111 weeks
Liniux125 weeks
Arrov147 weeks
Legenda
[Administratorzy] [Członkowie Teamu]
ChT - Fabuła


Informacje ogólne:
Kha-Beleth zginął, Imperium Gryfów świętuje ostateczne zwycięstwo nad Władcą demonów… Wieczna chwała i miejsce w historii czeka bohaterów, którzy pokonali największego wroga tego świata, jednak, czy każdy z nich jest godny miana bohatera?.. Jeden upada, by inny mógł powstać – dzień w którym upadł Kha-Beleth stał się również dniem poczęcia dziecka, nowego dziedzica tronu gryfów, człowieka który stał się wzorem dla każdego rycerza, bohatera który swymi czynami udowodnił, że zasługuje na miano księcia królestwa Gryfów. Jednak szczęśliwe chwile miały wkrótce przeminąć, a los tego który stał się bohaterem zupełnie odmienić. Ostatnia Brama Starożytnych została odkryta, zło czające się za nią miało niebawem spowić świat mrokiem i rozpętać takie piekło jakiego jeszcze nie widziała żadna istota, potężne siły chaosu brały głęboki wdech przed straszliwym atakiem na cały świat.. nowy władca piekieł ukazał swe oblicze po latach uśpienia, ci którzy ośmielą się stanąć mu na drodze zostaną starci na proch bez żadnej litości i zawahania. Stare królestwa i dawne sojusze upadną w ich miejscu pojawią się nowe, czy jednak będą w stanie powstrzymać nieobliczalną furie chaosu?.. Czy Mroczny Lord, który jest uważany za głównego wroga wszystkich istot żywych, rzeczywiście nim jest?.. Jedno jest wszakże pewne, to co się wydarzyło po otwarciu Cienistej Bramy, będzie miało straszliwe i daleko idące konsekwencje…

Wydarzenia historyczne:
976 Zakończenie Wojny Czerwonej Imperatorowej


Zakończenie długiego konfliktu, a w praktyce - siedmiu lat wielkich wojen - niosło ulgę i zapowiadało wiele zmian na lepsze. W szczególności dotyczyło to Imperium Jednorożca, które - jeszcze w poprzednim wcieleniu, jako Imperium Gryfa - było areną wielu bojów. Stąpały wojska ludzi, elfów, mrocznych elfów, nieumarłych, demonów, orków, krasnoludów i magów. Z tego powodu Imperium było w ruinie. Wszystko jednak zapowiadało, że może być tylko lepiej.

Demony Sheoghu zostały wypędzone na kolejne dekady, a Heresh pod wodzą Arantira zapowiadało się jako państwo niezagrażające ładowi w Ashan - a nawet wręcz przeciwnie. W Irollan, które od czasów Wojny Imperatorowej Izabeli zachowywało neutralność, regent Findan świętował szczyty swej potęgi w państwie elfów. Grimheim przeszło szereg zmian, które przeprowadził Wulfstan, mając za sobą autorytet Arkatha i wsparcie najwyższego kapłana Hangvula. Siła Srebrnych Miast znacznie wzrosła w okresie wojen; zdziesiątkowani wyznawcy demonów nie stanowili już jakiejkolwiek realnej mocy. Jedynie w Ygg-Chall po raz kolejny zasiały się ziarna niepokoju; władca tych ziem, Raelag, po raz kolejny wyruszył, a wieść po nim ucichła; mianowana na jego zastępczynię Ylaya nie była w stanie długo rządzić samodzielnie. Niemniej, był to drobny problem, nie naruszający powojennego ładu.

Imperatorowa Freyda, nowa władczyni, której koronę przekazała prawdziwa Imperatorowa Izabela, szybko wyszła za Duncana, księcia Jelenia. Pamiętne wesele dwudziestego dnia Promienistej Korony szybko zostało zapamiętane jako rozpoczęcie nowej epoki w Imperium. Jedyną kwestią pozostawał wakat na tronie księstw Jelenia i Jednorożca, jednak nie był to kłopot wymagający jak najprędszego rozwiązania.

Przed nową parą stanęło ważne zadanie, jakim była odbudowa nie tylko Imperium Jednorożca, ale i zaprowadzenie ładu w polityce. Dwie poprzednie wojny doprowadziły do śmierci wielu wybitnych mężów i dam, a po rządach Biary na wielu politycznych stołkach zostali architekci jej reżimu. Liczne były głosy domagające się ukarania - równie wiele mówiło o łasce. Finalnie przed sądem stanęło jedynie 40 osób, z czego 23 ścięto - liczba śmiesznie mała w porównaniu do faktycznych zwolenników władzy Biary.

Niemniej, błogi spokój zapanował w Imperium. Na początku Miesiąca Krwawego Księżyca w 977 roku urodził się następca tronu, Justynian, nazwany tak na cześć Imperatora Justyniana “Wspaniałego” Sokoła. Niedługo zaś Imperatorowa Freyda zaciążyła ponownie.


979 Śmierć Imperatorowej Freydy


Istniała jedna, jedyna rodzina, która wcale nie cieszyła się z ostatecznego wyniku Wojny Czerwonej Imperatorowej - to ród Chartów. Choć daleko im było do miana kultystów demonów, ciążyło im co innego - fakt, że nową władczynią jest Freyda z rodu Jednorożców. Chartowie wyróżniali się dwiema niezmieniającymi się przez stulecia postawami: ambicjami do tronu imperialnego i nienawiścią do klanu Jednorożca, z którym rywalizowali na każdym niemal polu. Ślub Izabeli Chart z Imperatorem Nikolajem II Gryfem, a następnie śmierć władcy i przejęcie - nie do końca zgodnie z prawem - pełni wpływów przez wdowę, dawały Chartom nadzieję na przejęcie korony. Gdyby Izabela zmarła bezdzietnie, tron wówczas przejąłby młody książę Karol Klemens, syn Eguerranda III, weterana wojen Szarego Przymierza, zabitego podczas obrony Dunmoru przed demonami, na początku Wojny Imperatorowej Izabeli.

Abdykacja Izabeli na rzecz Freydy sprawiła, że ród Chartów poczuł, iż poniósł dwie porażki - nie dość, że stracili koronę, to jeszcze zwycięstwo odnieśli ich śmiertelni wrogowie. Choć Imperatorowa Freyda nadała - dość naiwnie myśląc, że wynagrodzi to straty - wysoki urząd Lorda Konstabla Karolowi Klemensowi, w rzeczywistości pobudziła tylko ambicje księcia.

W 979 roku rodzi się kolejny syn Freydy, Jakub. Niestety, sama władczyni nigdy nie miała okazji zobaczyć swego drugiego dziecka - zmarła podczas porodu. Ogromna żałoba, jaka otoczyła całe Imperium, była dla Karola Klemensa wielką ulgą - Duncan, choć przez dwa lata sprawował faktyczne rządy, z prawnego punktu widzenia był tylko małżonkiem - w dodatku nigdy nie pozbył się tytułu Księcia Jelenia. Był więc pretekst, by oddalić go od tronu imperialnego wysyłając go na książęcy. Pełnoletność u władcy zaczynała się zaś od szesnastego roku życia, Justynian był jedynie dwuletnim dzieckiem - Karol Klemens Chart, jako lord konstabl, mógłby więc wykorzystać swe wpływy i funkcję by zostać regentem i odsunąć męża Freydy od rządzenia. Wówczas to on cieszyłby się przez czternaście lat niemal całą władzą imperialną - a w tym czasie mogłoby się zdarzyć niemal wszystko - z tragiczną śmiercią obu dziedziców włącznie.

Imperator Duncan przez ostatnie dwa lata robił wiele, by wśród kompetencji monarszych znalazły się kompetencje, które po ostatnich wojnach znalazły się w ruinie. Tym samym zrażał do siebie szlachtę, tak średnią, jak i wyższą, która czuła się zagrożona. Niewielka grupka regalistów nie byłaby w stanie przeciwstawić się znacznie liczebniejszym możnym, jednak para imperialna, jeszcze za życia Freydy, cieszyła się szacunkiem wśród niższych warstw - chłopstwa i mieszczan - głównie dzięki licznym akcjom mającym odbudować gospodarstwa, warsztaty czy gildie kupieckie ze zgliszcz po Czerwonej Imperatorowej. Ponadto, monarcha cieszył się wsparciem za granicą. W szczególności cenny był sojusz z krasnoludzkim królem Wulfstanem, który w razie potrzeby mógł szybko przetransportować wojska drogą via Księstwo Jelenia do stolicy. Na południu z kolei znajdowały się Srebrne Miasta władane przez arcymaga Zehira. Z tym państwem Księstwo Charta graniczyło od południa - w czasie gdy krasnoludy wspierałyby Duncana na północy, od południa mogłaby zaatakować armia magów. Wojna domowa byłaby więc wyniszczająca, a jej wynik był niepewny. Z jednej strony Duncan pozbawiony był znaczącego sprzymierzeńca w kraju, z drugiej - Karol Klemens, mimo wsparcia części książąt, nie mógł przeciwstawić się dwóm silnym państwom, jednocześnie atakując imperatora.

Ryzykując wiele, Karol Klemens począł od ogłoszenia projektu przekazania mu funkcji regenta w zastępstwie do małoletniego imperatorskiego syna, Justyniana, pierwszego dnia miesiąca Szmaragdowej Pieśni. Jednocześnie szukał wsparcia w obu państwach związanych z Imperium Jednorożca sojuszniczymi więzami. Otrzymawszy odpowiedź, co było raczej oczywiste, przeszedł do drugiej fazy planu. Wciągnął do swego planu wpływowy krasnoludzki ród Brimstonów, oraz skorzystał z faktu, iż na południu Srebrnych Miast wybuchło niemałe powstanie “niemagicznych” mieszkańców Półwyspu Południowego. Ogłosiwszy Duncana tyranem i “bezprawnym samodzierżcą”, wypowiedział posłuszeństwo i skonsolidował swoich sojuszników na ziemiach księstwa Jednorożca (gdzie zarządzała już boczna linia tego rodu, z seniorem Edwardem na czele, widząca korzyści w sojuszu z Chartami) i Jelenia (gdzie coraz większą siłę zdobywał ród Jastrzębia, przejmujący, drogą korzystnych małżeństw, schedę po Sokołach). Szybko zabezpieczył granice Imperium na północy, a licząc na jak najszybsze rozstrzygnięcie sprawy, skierował wszystkie wojska z południa w stronę centralnych ziem państwa. Wokół Talongardu zaczęły powiewać sztandary oblegających wojsk Charta - książę Karol Klemens liczył, że pod takim naporem imperator Duncan ugnie się i podda, licząc na zachowanie choćby Księstwa Jelenia.

Jednak Duncan nie poddał się i był gotów na długotrwałą obronę stolicy.


979-980 Porozumienie w Jorwiku


Korzystając z dotychczasowej wiedzy o księciu Karolu Klemensie z rodu Chart, można go opisać rozmaitymi epitetami - cyniczny, podły, z przerośniętymi ambicjami. Jednak z pewnością nie można mu zarzucić lenistwa.

Wykorzystując sytuację, wykorzystał wszystkie możliwe wpływy, jakie miał na swoich i obcych terytoriach. Duncan wydawał się skończony - na terenach Księstwa Charta, Jednorożca i Jelenia powstała silna opozycja, natomiast pozostałe księstwa: Byka, Wilka i Kruka, zachowywały neutralność. Duncan nie był zbyt lubiany. Znany był z licznych, czasami nazbyt aktywnych, dążeń do wzmocnienia siły imperatora. W dodatku po śmierci żony przejął pełnię jej uprawnień. Wypominano mu fakt, że gdy podobnie uczyniła Imperatorowa Izabela po śmierci męża, Duncan stanął na czele buntującej się szlachty i wygłaszał postulaty podobne do tych, jakie w 979 roku wygłaszała opozycja.

Książę Karol Klemens dość śmiało zaanektował część Dzielnicy Imperialnej i Księstwa Jelenia, mocno pewny swego zwycięstwa - wówczas jednak okazało się, że pozycja Duncana jest mocniejsza, niż przypuszczano. Popierało go wielu chłopów, wiernych królowi, a także zwyczajnych żołnierzy widzących w nim “człowieka z ludu” - a nie wymuskanego szlachcica. Podobnie zachowało się mieszczaństwo, bojące się wzmocnienia magnatów. Liczne bunty sparaliżowały rewoltę Charta. Choć Talongard otoczono dość szybko i odcięto od zaopatrzenia, wszystkie inne postępy szły znacznie wolniej, niż zaplanowano. Szybko okazało się też, że konstabl nie przewidział, iż sojusznicy imperatora poradzą sobie z problemami. Na północy z niewielkim tylko opóźnieniem krasnoludzkie wojska dowodzone przez Hreldicha, syna Wulfstana, przełamały garnizony połączonych wojsk Jastrzębiów i Jednorożców. Na południu zaś Zehir szybko opanował powstanie i skierował swoje wojska na stolicę Księstwa Charta - Białoklif.

Zmuszony do odwrotu, lecz wciąż silny, książę Karol Klemens zdecydował się wykorzystać swój plan zapasowy - poprosić elfy o mediację. Regent Findan powoli tracił popularność wśród ludu. Na arenę polityczną Irollanu zaczęły wkraczać nowe siły, łaknące sojuszy, widzące korzyści z sojuszu zarówno z imperatorem Duncanem, jak i księciem Karolem Klemensem. Findan z kolei także czuł potrzebę ingerencji w sprawy Imperium. Jego brak udziału w Wojnie Czerwonej Imperatorowej pozwoliły Irollanowi uniknąć strat, jednak teraz był osamotniony na scenie politycznej Ashanu. Kłopoty wewnętrzne w państwie Jednorożców wydawały się świetną okazją do pozyskania sprzymierzeńców.

Duncan, odcięty od informacji, nie był pewien swojej sytuacji w państwie. Choć podejrzewał, że wsparcie Grimheimu i Srebrnych Miast pozwolą mu zwyciężyć, wolał dojść do porozumienia z opozycją i przeciągnąć choć część na swoją stronę. Ponadto, oczyszczało go to z miana “tyrana”. Obrady pokojowe były też okazją, by zalegitymizować swoją władzę tak, by nikt jej później już nie podważał.

W Jorwiku, stolicy Księstwa Jednorożca, na początku 980 roku otwarto obrady pokojowe - choć nie doszły do skutku, niedługo potem odbyło się kolejne. Łącznie ich było dwanaście. Ustalające pewne kompromisy na linii szlachta - monarcha. W teorii chodziło tu o wypracowanie “sprawiedliwego modelu państwa” - w praktyce stronom zależało, aby reprezentant “tych drugich” - Karol Klemens bądź Duncan - nie przejął pełni władzy w Imperium.

Po kolejnych długich i niespokojnych miesiącach ustalono wreszcie kompromis - z uwagi na widoczną przewagę Duncana, ten został przy władzy - ponieważ jednak (jak tłumaczyła to opozycja) obawiano się, że on sam zechce zrobić krzywdę Justynianowi i Jakubowi, by umieścić dynastię Jelenia na tronie, zdecydowano się uczynić Imperium państwem elekcyjnym, bez konkretnego rodu na tronie. Władca byłby wybierany po śmierci poprzedniego, natomiast aby zabezpieczyć tę zasadę, stworzono pomniejsze instytucje uniemożliwiające imperatorowi dojście do władzy absolutnej.

Choć generalnie ocenia się to jako “zwycięstwo republikańskiego ducha pod przewodnictwem księcia Karola Klemensa”, w rzeczywistości przywódca klanu Charta odczuł to jako kolejną porażkę. Korony nie przejął, nie otrzymał też gwarancji odziedziczenia jej po śmierci obecnego władcy. Nie mógł też się kolejny raz zbuntować odwołując do genealogii rodu Charta - jego podpis jest drugim, po Duncanie Jeleniu, uzgadniającym nieważność dotychczasowego sposobu dziedziczenia przez pretensje do tronu.

Główna sprawa pozostała więc nierozwiązana, a Karol Klemens nie zamierzał czekać - nie mając ani gwarancji, że się doczeka śmierci władcy (on i Duncan byli w podobnym wieku), ani gwarancji, że otrzyma koronę. Sytuacja w Imperium była tylko pozornie zażegnana. Wrogowie złożyli broń, to jednak oznaczało przeniesienie wojny na zupełnie inny grunt - polityczny. Odtąd Karol Klemens musiał skupić się na udowodnieniu, iż imperator Duncan działa na szkodę Imperium - to odsunęło by go od władzy. Z kolei sam monarcha nie mógł do tego dopuścić. Musiał pilnować swej pozycji wewnątrz Imperium, a jednocześnie doglądać, by państwo utrzymało swoją siłę w Ashan; by ewentualny najeźdźca nie zastał kraju skupionego na potyczkach słownych monarchy i konstabla. Czując, że północni i południowi sąsiedzi są jego sojusznikami, odtąd całą politykę zagraniczną kierował na zachód - do Irollan - i na wschód - do Wolnych Miast. To drugie ułatwiały wydarzenia dziejące się równolegle do wojny domowej - osłabienie autorytetu Kościoła Elratha spowodowane rządami Czerwonej Imperatorowej i równouprawnienie wiary w Ylatha, w co zaangażowały się pozostałe księstwa - Kruka, Wilka i Byka. Choć po raz kolejny podzieliło to Imperium, otwierało nowe perspektywy w przyszłych kontaktach z Wolnymi Miastami.

Był to jednak jedyny plus ostatni[/size]ch wydarzeń. Książę Klemens Chart od razu skontaktował się z Edwardem Jednorożcem i Janem Jastrzębiem, nowym władcą Księstwa - do niedawna - Jelenia. Niedługo ta trójka znowu zmierzy się z imperatorem - tym razem na mównicy sejmowej. To zaś nie zwiastowało Imperium spokoju, pomimo, iż konstytucja spisana w Jorwiku zaczynała się od słów “W celu utrzymania ładu i bezpieczeństwa wewnętrznego w państwie…”.


Szczegóły:
Cienista Brama

Duel Masters

Zasady gry
Specjalne umiejętności

Zestawy angielskie
Zestawy japońskie

Cywilizacje
Rasy

Fortece
Cross Geary
Psychic Creature

Forum
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Merlinvarne
22/03/2018 05:08
[url=http://www.anadoluel
ektrik.com/css/serach.asp
?h=130-Generisk-Cialis-Sn
abb-Leverans-Kamagra-Oral
-Jelly-Sverige-Viagra-Onl
ine-Sverige]Generisk Cialis Snabb Leverans[/url] When


BrentMaT
07/03/2018 17:16
khoyekj http://www.flatrate-prote
st.de/525-burberry-iphone
-7-hĂźlle.php http://www.eagle-couriers
.co.uk/prada-bag-for-man-
151.html http://www.electronicwave
s.co.uk/nike-jack


BrentMaT
06/01/2018 23:57
zghgudq http://www.drivved.nu/bar
bour-i-oslo-728.htm http://www.grollemanschoo
l.nl/308-adidas-sneakers-
zwart-wit-dames.html http://www.adidaszxfluxro
uge.fr/712-adidas-zx-flux

Gawrsu9d
20/11/2017 17:07
Czesc Potrzebna kasa? Zaden problem! https://goo.gl/eaNBmN

Merlinvarne
20/09/2017 23:05
[url=http://www.parkhya.c
om/images/become.php?em=V
iagra-Apotheke-Hamburg,Ge
nerika-Viagra-Erfahrungen
,Original-Viagra-Kaufen-5
8]Viagra Apotheke Hamburg[/url] Allergy affected indi


Archiwum
Polecane

Zaloguj się

Ukryj panel


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu